با ما همراه باشید

مراقبت

رتینول چیست و رتینوئیدها چه کاربردی دارند؟

رتینول چیست ورتینوئیدها چه کاربردی دارند

بخش اول:

درمان جوش با رتینوئید | از بین بردن چین و چروک با رتینوئید | درمان پسوریازیس با رتینوئید

بخش دوم:

رتینول چیست و چه کاربردی دارد؟ | رتینول چگونه اثر می‌کند؟ | مواردی که رتینول درمان می‌کند | عوارض جانبی رتینول | موارد احتیاط در استفاده از رتینول و رتینوئیدها | نتیجه‌گیری

رتینوئیدها اشکال مختلف دارند. بعضی از آنها به صورت دارو موجودند که فقط باید توسط پزشک برای درمان مشکلات مختلف تجویز شوند. بعضی نیز در محصولات مختلف پوستی هستند و می‌توان بدون نسخه آنها را تهیه کرد. در این مقاله می‌خوانیم که رتینول چیست و رتینوئیدها چه کاربردی دارند. بخش اول روش‌های درمان با رتینوئیدها، و بخش دوم در مورد رتینول که یکی از محبوب‌ترین انواع رتینوئید در محصولات مراقبت از پوست است.

درمان جوش با رتینوئید

اگر جوش و آکنه زیاد و شدید دارید که به درمان‌های مختلف جواب نداده، رتینوئید می‌تواند راه حل خوبی باشد. رتینوئیدها وقتی روی پوست پخش می‌شوند منافذ را باز می‌کنند. این باعث می‌شود کرم‌ها و دیگر محصولات درمانی و مراقبتی بهتر به پوست نفوذ کنند. همچنین به دلیل خاصیت لایه برداری رتینوئیدها، سلول‌های مرده‌ی سطح پوست از بین می‌روند و منافذ دیگر بسته نمی‌شوند. با از بین رفتن آکنه و کاهش دفعات جوش زدن به مرور جای جوش‌ها نیز از بین رفته و پوست صورت صاف و یکدست می‌شود.

رتینوئید به صورت خوراکی نیز موجود است. قرص‌های رتینوئید که رایج‌ترین آنها ایزوترتینوئین است برای درمان آکنه شدید توسط متخصص تجویز می‌شوند. این داروها سه کار مهم انجام می‌دهند:

 • کنترل تولید چربی پوست
 • از بین بردن باکتری‌های عامل جوش
 • کاهش التهاب و قرمزی در نقاط مختلف پوست

از بین بردن چین و چروک با رتینوئید

ترتینوئین دارویی است که باعث تولید بیشتر کلاژن پوست می‌شود. همچنین گردش خون را در سطح پوست افزایش می‌دهد و در نتیجه‌:

 1. نقاطی از پوست که در اثر بالا رفتن سن تغییر رنگ و شکل داده‌اند از بین می‌برد.
 2. از تشکیل توده‌های سلولی که مستعد سرطانی شدن هستند جلوگیری می‌کند.
 3. تاثیر اشعه‌ی فرابنفش بر سطح پوست را کم می‌کند.

درمان پسوریازیس با رتینوئید

رتینوئیدها می‌توانند رشد سلول‌های پوستی در افراد با مشکل پسوریازیس را آهسته‌تر کنند. معمولاً برای درمان پسوریازیس پزشک ژل یا کرم رتینوئید را با استروئید به صورت ترکیبی تجویز می‌کند. طی پروسه‌ی درمان مقدار کمی از رتینوئید باید روزی یک بار قبل از خواب روی محل مورد نظر اعمال شود.

در مورد اینکه رتینوئیدها را چه زمانی از شبانه‌روز استفاده کنید در این مقاله بخوانید:

یک روتین مناسب برای مراقبت از پوست

رتینول چیست و چه کاربردی دارد؟

رتینول یکی از بهترین گزینه‌هایی است که در تهیه انواع محصولات پوستی استفاده می‌شود. همچنین محصولی است که بدون نسخه پزشک امکان تهیه کردن آن وجود دارد. از مشتقات ویتامین A است و اصولاً برای جوان‌سازی و به عنوان فاکتور ضدپیری استفاده می‌شود. البته در درمان جوش و آکنه نیز کاربرد دارد.

شکل‌های دیگری از رتینوئید نیز  وجود دارند که بدون نسخه پزشک قابل تهیه هستند. مثل رتین آلدهید و رتین پالمات. اما تاثیرگذاری رتینول از هر دوی آنها بیشتر و سریع‌تر است.

اگر نحوه‌ی اثر کردن رتینوئیدها را بدانید بهتر متوجه خواهید شد که اصلاً رتینول چیست و رتینوئیدها چه کاربردی دارند.

رتینول چطور اثر می‌کند؟

رتینول نوعی رتینوئید است که از ویتامین A مشتق می‌شود. علاوه بر از بین بردن سلول‌های مرده که بیشتر محصولات پوستی انجام می‌دهند، مولکول‌های کوچکی که رتینول را بوجود می‌آورند به زیر اپی‌درم (لایه‌ی خارجی پوست) نفوذ می‌کنند. 

 • وقتی رتینول به لایه‌ی میانی پوست می‌رسد رادیکالهای آزاد را خنثی می‌کند و باعث تولید بیشتر کلاژن و الاستین می‌شود. این عملیات شبیه یک “پمپاژ” زیر پوست عمل می‌کند و خطوط عمیق، چین و چروک و منافذ بزرگ را از بین می‌برد. در عین حالت رتینول روی لایه خارجی پوست نیز اثر لایه‌برداری دارد و همین باعث متعادل شدن بافت و رنگ پوست می‌شود.
 • رتینول همچنین برای درمان آکنه و جوش‌های عمیق یا جای زخم بسیار موثر است. رتینول در لایه‌ی میانی موادی تولید می‌کند که منافذ پوست را باز نگه می‌دارند و مانع از ایجاد لک و جوش‌های سرسیاه می‌شود. متخصصین پوست معمولاً برای درمان آکنه و جوش‌های زیاد رتینول را به همراه آنتی‌بیوتیک تجویز می‌کنند. معمولاً اثرات رتینول بعد از حداکثر شش هفته قابل مشاهده است.

 • رتینول برای حفظ تعادل رطوبت پوست نیز موثر شناخته شده است. خاصیت لایه‌برداری ملایمی که رتینول دارد باعث حفظ رطوبت سطح پوست می‌شود. حتی برای افراد با پوست چرب مزیت زیادی دارد. چرا که منافذ پوست را باز می‌کند و باعث کنترل تولید بیش از حد سبوم در آنها می‌شود.

مواردی که رتینول درمان می‌کند:

 1. آکنه
 2. خطوط عمیق
 3. چین و چروک
 4. کک و مک و هر نوع لک پوستی که در اثر بالا رفتن سن یا آفتاب بوجود آمده
 5. بافت نامسطح پوست
 6. ملاسما (لک‌های قهموه‌ای) یا هر نوع تجمع رنگدانه‌های پوستی
 7. منافذ بزرگ مثل جای جوش یا زخم که در اثر کمبود کلاژن بوجود آمده

عوارض جانبی رتینول

با وجود اینکه رتینول و رتینوئیدها توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تائید شده‌اند اما بدون عوارض هم نیستند. افرادی که زیاد از آنها استفاده می‌کنند معمولاً دچار خشکی و التهاب پوست می‌شوند، به خصوص وقتی برای اولین بار شروع به استفاده از انها می‌کنند. موارد دیگری مثل قرمزی، خارش و پوسته پوسته شدن نیز در برخی افراد دیده شده.

البته این عوارض کاملاً موقتی هستند و بعد از مدتی که پوست به رتینول عادت کرد از بین می‌روند. ولی اگر از بین نرفتند بهتر است محصول ملایم‌تری را جایگزین کنید.

همچنین اگر رتینول را حداقل ۳۰ دقیقه بعد از شستن صورت اعمال کنید پوستتان کمتر اذیت می‌شود. یا اینکه هر روز از آن استفاده نکنید و تا زمانی که پوستتان عادت کند رتینول را یک روز در میان به پوست بزنید.

محصولات ضد جوش و آکنه و همچنین محصولات ضد پیری معمولاً هر دو حاوی رتینول هستند. به برچسب محصولات پوستی خود دقت کنید و فقط از یک نوع محصول حاوی رتینول یا انواع دیگر رتینوئیدها استفاده کنید. در غیر این صورت ریسک عوارض جانبی را برای خود بیشتر می‌کنید.

به دلیل حساسیتی که رتینول‌ها به نور خورشید دارند، بهتر است که شب‌ استفاده شوند.

موارد احتیاط در استفاده از رتینول و رتینوئیدها:

 • قرار گرفتن در معرض آفتاب رتینول را از بین می‌برد و احتمال بروز عوارض جانبی آن را بیشتر می‌کند. پس زمانی که در حال استفاده از رتینول هستید حتماً هر روز ضدآفتاب بزنید و از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید پرهیز کنید.
 • رتینوئید‌ها برای زنان باردار پیشنهاد نمی‌شوند. چون احتمال دارد سلامت جنین را به خطر بیاندازند و یا باعث سقط جنین شوند. اگر باردار هستید یا تصمیم به بارداری در آینده‌ی نزدیک را دارید حتماً پیش از شروع هرنوع درمان پوستی به متخصص پوست اطلاع دهید.
 • استفاده از رتینول می‌تواند باعث تشدید انواع اگزما شود. اگر اگزمای فعال دارید از رتینول استفاده نکنید.

 • بعضی معتقدند رتینول در درازمدت می‌تواند عامل سرطان‌زا باشد. اما هنوز تحقیقات انسانی این موضوع را تایید نکرده‌اند. اگر در این مورد نگرانی خاصی دارید حتماً قبل از استفاده با پزشک متخصص مشورت کنید.

نتیجه گیری

رتینول و رتینوئیدها اثرات مثبتی برای جلوگیری از پیری پوست و درمان جوش دارند. رتینول در عین حال که در دسترس‌ترین نوع رتینوئیدهاست، مناسب‌ترین گزینه برای پوست‌های حساس شناخته شده. وقتی بدانیم رتینول چیست و رتینوئیدها چه کاربردی دارند به ما کمک می‌کند به درستی از آنها استفاده کنیم. اما باید در استفاده از رتینول صبور باشید و ممکن است بعد از چندماه استفاده‌ی مداوم بتوانید تاثیر دلخواه را مشاهده کنید.

Sources:

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/how-does-retinol-work

https://www.webmd.com/beauty/retinoid-gel-and-cream-treatments#1

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مراقبت

روش‌های خانگی لیفت صورت و محصولات مفید

روش‌های خانگی لیفت صورت و محصولات مفید

بسیاری از افراد به دنبال روش­های مختلفی جهت لیفت صورت و رفع اثرات ناشی از بالا رفتن سن هستند. لازم است بدانید روش‌­های ساده‌ای وجود دارند که می­‌توانند به آسانی باعث لیفتینگ شوند. در این مقاله به بررسی برخی از روش‌های خانگی لیفت صورت و محصولات مفید در این زمینه می‌­پردازیم.

اصلی­‌ترین ماده‌­ی موثر در حفظ قوام پوست کلاژن است. سنتز این پروتئین با افزایش سن کاهش یافته و در نتیجه پوست شما دچار حالت افتادگی خواهد شد. بنابراین لازم است زودتر فکری به حال این مشکل کنید. و از اثرات ناشی از بالا رفتن سن و عوامل محیطی آسیب­‌رسان پیشگیری کنید.

روش­های خانگی لیفت صورت

روش‌های خانگی لیفت صورت
سفت کردن و کشیدن پوست با استفاده از روش‌های ساده‌ی خانگی

اگر احساس می‌کنید پوست صورتتان شل و افتاده شده و تمایل به روش‌های تهاجمی مانند جراحی ندارید انجام روش‌های خانگی لیفت صورت برای شما بهترین گزینه خواهد بود.

از انواع این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. البته لازم است بدانید روش­‌های خانگی کمی دیرتر از روش‌های کلینیکی یا جراحی اثر می‌کنند. و باید صبر و پشتکار را فراموش نکنید.

۱ .

استفاده از ترکیباتی که در ساختار خود حاوی آنتی­‌اکسیدان هستند می­‌تواند باعث سفت شدن و کشیدگی پوست شود. از جمله این مواد می­‌توان به تخم­‌مرغ، روغن آرگان، گیاهک گندم و مرکبات (حاوی ویتامین C) اشاره کرد.

۲.

سفیده‌ی تخم‌­مرغ حاوی مواد غذایی غنی  از جمله آلبومین، کلسیم، آهن و ویتامین‌­های گروه B است و می‌تواند به صورت معجزه­‌آسا باعث سفت شدن پوست صورت شود. این ماده‌­ی غذایی مفید حاوی عنصر سلنیوم می­‌باشد که یکی از آنتی‌­اکسیدان­‌های مهم در برابر رادیکال‌­های آزاد به شمار می­‌رود. شما می‌­توانید یک سفیده‌­ی تخم­‌مرغ را جدا کرده و به صورت بمالید. و پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید.

۳.

زرده‌ی تخم­‌مرغ نیز می‌­تواند به عنوان یک روش لیفت صورت مورد استفاده قرار گیرد. البته لازم است زرده را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و سپس روی پوست صورت و گردن خود بمالید. مشابه روش قبل پس از ۲۰ تا ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید.

۴.

یکی دیگر از روش‌های خانگی لیفت صورت و محصولات مفید در این زمینه روغن آرگان است. این ماده‌ی مفید علاوه بر مرطوب نگه داشتن سطح پوست باعث حذف رادیکال­‌های آزاد شده و از این طریق باعث مهار افتادگی صورت می‌­شود. و پوست شما را صاف و درخشان خواهد کرد.

۵.

یکی دیگر از روش­های ساده و موثر ماساژ صورت است. در این روش با استفاده از روغن­‌های گیاهی یا لوسیون‌های مخصوص، می­‌توان لیفتینگ صورت را انجام داد. این روش به راحتی و در منزل توسط شخص قابل اجرا است. و می­‌تواند خطوط ریز، خط اخم و خط لبخند شما را محو کند. حتی می‌توانید از ماساژورهای دستی یا اتوماتیک مخصوص صورت برای این کار استفاده کنید.

۶.

تهیه­‌ی ماسک صورت با استفاده از روغن نارگیل، تخم‌­مرغ، زرد­چوبه، آلوئه‌­ورا و عسل طبیعی نیز یکی از موثرترین روش­های لیفتینگ صورت در منزل بشمار می­رود. خمیر بدست ­آمده را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست قرار داده و سپس با آب ولرم شستشو دهید.

۷.

ماسک خیار تنها با استفاده از آب خیار تهیه می­‌شود. و یک آبرسان فوق‌العاده و سفت­‌کننده‌­ی عالی صورت به­ شمار می‌رود. در مورد اهمیت آبرسانی پوست و آشنایی با انواع آبرسان و مرطوب کننده در این مقاله بیشتر بخوانید:

آبرسان یا مرطوب‌کننده؟

محصولات مفید لیفت صورت و روش‌های خانگی
محصولات مفید لیفت صورت

انواع محصولات مفید لیفت صورت

علاوه بر روش­های خانگی لیفت صورت استفاده از لوسیون‌ها و کرم‌­های موضعی نیز می­‌تواند در فرایند کلاژن­‌سازی و لیفتینگ پوست تاثیر بسیاری داشته باشد. از جمله این محصولات پوستی می‌­توان موارد زیر را معرفی کرد:

لوسیون لیفت صورت پریم

لوسیون سفت کننده پوست صورت پریم باعث کاهش قابل‌ توجه انقباضات عضلانی سلول‌های ماهیچه‌‌ای می‌شود.

این محصول از ترکیب فعال نوین بر پایه تری ‌پپتاید تشکیل شده که با عملکرد همزمان دو پپتاید چین و چروک‌ها و خطوط حالت صورت را به ویژه در مناطقی مانند پیشانی و دور چشم‌ها کاهش می‌دهد.

این لوسیون یک آبرسان مناسب است که الاستیسیته پوست را افزایش می‌دهد.

همچنین دارای خاصیت لیفتینگ آنی و یکنواخت کردن سطح پوست ظرف چند دقیقه پس از مصرف است.

کرم ضدچروک و لیفت صورت درماتیپیک

کرم ضد چروک و سفت کننده صورت درماتیپیک محصولی برای جلوگیری و درمان چروک های عمیق است.

بافت این کرم بسیار سبک بوده و برای مصرف انواع پوست ممانعتی ندارد. وجود ترکیبات آبرسان و رتینول موجود، باعث تغذیه ونرم کنندگی پوست می شود و ظاهری شفاف را به پوست شما می دهد.

این کرم تحت لیسانس فرانسه است.

شب ها و صبح ها مقداری از کرم را روی پوست تمیز بمالید و با حرکات دورانی روبه بالا ماساژ داده تا جذب شود.

کرم سفت‌کننده پوست صورت سینره

این محصول با ایجاد یک لایه الاستیک ظریف و محکم بر روی پوست در مدت بسیار کوتاه به بهبود افتادگی پوست کمک می‌کند. این لایه باعث می شود چین و چروک‌های صورت کوچک‌تر و تا حدی محو شوند. و در نتیجه چهره جوان‌تر به نظر بیاید.

این کرم با تحریک ساخت پروتئین‌های رشته‌ای، حالت ارتجاعی پوست را تقویت کرده و اثر جاذبه زمین بر پوست را از بین می‌برد.

همچنین مواد آنتی اکسیدان موجود در آن اثر عوامل سوء محیطی از جمله آلودگی‌ها و رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کنند. و به پوست فرصت می‌دهند تا ساختارهای بنیادین خود را بازسازی کند.

وجود مواد مرطوب کننده در این کرم به حفظ آب پوست کمک می‌کند و خواص بیومکانیکی پوست را بهبود می‌بخشد.

سرم لیفتاکس کریستین برتون

سرم لیفتاکس کریستین برتون شامل این مواد موثره است:

پپتید صنعتی که شبیه پروتئین موجود در سم مار بوده و بطور قابل ملاحظه‌ای موجب کاهش چروک‌های صورت می‌گردد.

خاویار که ماده اولیه‌ی رشد سلول‌های جدید است.

کلاژن که همانطور که می‌دانیم با بالا رفتن سن تولید آن در بدن کم و کمتر می‌شود و با استفاده از این سرم می‌توان باعث کمبود آن را جبران کرد.

نوک اپلیکاتور این سرم دارای توپ‌های استیل صاف و نرم است. این توپ‌های خنک روی پوست صورت به آسانی حرکت می‌کنند و به آن طراوت و تازگی می‌بخشند. اثر خنک کنندگی و فشار کم این توپ‌های استیل پوست را به آرامی ماساژ می‌دهد که ماساژ نیز تاثیر طیادی در لیفت صورت دارد.

ادامه مطلب

مراقبت

استفاده از ضدآفتاب: اولین راه حل انواع مشکلات پوستی

استفاده از ضدآفتاب

اهمیت استفاده از ضدآفتاب | آفتاب سوختگی | پیری زودرس | نحوه مراقبت از انواع پوست با ضدآفتاب | محصولات مناسب پوست چرب | محصولات مناسب پوست خشک

هیچ کدام از ما دوست نداریم که پوستی دارای لک و جوش داشته باشیم. از این رو همیشه مراقب هستیم مبادا مشکلی برای آن به وجود بیاید. در این راستا بهتر است عوامل موثر در تضمین سلامتی پوست را بشناسیم. یکی از این عوامل موثر استفاده از ضدآفتاب است.

اهمیت استفاده از ضدآفتاب در مقابل نور خورشید

همانطور که گفته شد استفاده از ضدآفتاب برای مراقبت از پوست اهیت زیادی دارد. شاید اولین و مهم‌ترین توصیه هر متخصص پوست استفاده مداوم از ضدآفتاب باشد. با هم با برخی از دلایل استفاده از ضدآفتاب آشنا شویم:

۱. آفتاب سوختگی

 اغلب فکر می کنیم که نورآفتاب دارای ویتامین دی بوده و برای سلامتی پوست و بدن بسیار مفید است. اما بهره گیری از نور آفتاب برای تامین ویتامین های مورد نیاز بدن، منوط به رعایت شرایطی است.

یکی از این شرایط، استفاده از ضدآفتاب متناسب با پوستتان در مقابل نور خورشید است.  اگر شما بدون استفاده از کرم ضدآفتاب آفتاب گیری کنید، پوستتان در کوتاه مدت دچار آسیب های خطرناکی از قبیل آفتاب سوختگی، سرطان پوست و… می شود.

آفتاب سوختگی به دلیل عدم استفاده از ضدافتاب
آفتاب سوختگی به دلیل استفاده نکردن از ضدآفتاب

۲. پیری زودرس

یکی دیگر از دلایل استفاده از ضدآفتاب جلوگیری از افتادگی و شل شدگی پوست است.

زمانی که پوست بدون هیچ محافظی در برابر اشعه های نور خورشید قرار می گیرد، لایه های بیرونی آن مقاومت و کشسانی خود را از دست داده و به مرور زمان حالتی افتاده به خود می گیرند.

پس اگر در آینه دیدید که چند چروک ریز روی پوستتان افتاده، شک نکنید که مقصر اصلی خودتان هستید. چرا که از کرم ضدآفتاب مناسبی استفاده نکرده اید.

در این مقاله روش‌های مقابله با پیری زودرس را بخوانید: روش‌های جوان‌سازی پوست

نحوه مراقبت از انواع پوست با ضدآفتاب

هر پوستی نوع خاصی از کرم ضدآفتاب را می طلبد. اگر هنگام انتخاب ضدآفتاب به شرایط و نیازهای پوست توجه نکنیم ممکن است باعث بروز مشکلات دیگری برای پوستمان شویم.

 و اما در ادامه متن با انواع کرم ضدآفتاب برای انواع پوست آشنا شویم:

محصولات مناسب پوست چرب

کرم ضدآفتاب لاایسل سانسل spf50+

ضدآفتاب لایسل مخصوص پوست چرب یکی از محصولات با کیفیت برند لاایسل است. این ضدآفتاب فیلترهای ویژه جهت محافظت پوست در مقابل اشعه های UVA/UVB ، مادون قرمز، نور مرئی دارد.

این کرم با داشتن ترکیبات خاص ضد‌آلودگی و آنتی‌اکسیدان پوست را در مقابل آسیب های هوای آلوده و رادیکال های آزاد محافظت می‌کند. در واقع این محصول یک ضدآفتاب همه کاره ایده آل است که از پیری زودرس، تیرگی و کاهش کلاژن سازی پوست جلوگیری کرده و آن را مرطوب نگه می‌دارد.

دارای بافتی سبک است و با ایجاد حس لطافت بر روی پوست می‌تواند یک کرم پایه آرایش ایده آل باشد.

این محصول به شکل تخصصی برای پوست های ناصاف، مستعد آکنه، چرب، حساس و بسیار روشن که در مقابل اشعه خورشید بسیار حساس هستند فرموله شده است.

ضد آفتاب کرم پودری SPF40 مدیسان

این کرم ضدآفتاب با داشتن عوامل آنتی باکتریال و ضد التهابی مناسب پوست های چرب و جوش‌دار است.

این محصول دارای سه رنگ بژ خیلی روشن، بژ روشن و بژ طبیعی می‌باشد. که با قابلیت پوشش‌دهی بالا می‌تواند انواع ناهماهنگی پوست را پوشش دهد.

کرم ضد آفتاب مدیسان نیاز به کرم پودر و ضد آفتاب را همزمان تامین می‌کند و ماندگاری بالایی دارد که دو برابر ضد آفتاب‌های عادی است.

همچنین ضد آفتاب مدیسان فاقد چربی است، به همین دلیل برای پوست های چرب مناسب است و میزان چربی پوست را تنظیم می‌کند.

این محصول با داشتن فیلترهای فیزیکی و شیمیایی از پوست در برابر اشعه های UVA , UVB محافظت می کند.

کرم ضدآفتاب الارو سری Foundation Effect

کرم‌های ضدآفتاب برند الارو در حجم‌ها و SPFهای مختلف وجود دارند که از کیفیت بالایی برخوردارند. و شما می‌توانید نوعی که با پوستتان سازگارتر است را مورداستفاده قرار دهید.

سری «Foundation Effect» همان‌طور که از نامش پیداست دارای اثر کرم‌پودری است که می‌تواند هم از پوستتان در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت کند و هم کاربردی مشابه کرم‌پودر و آرایشی داشته باشد.

رنگ کرم الارو بژ طبیعی است که برای افرادی که پوستی روشن و حتی گندمی دارند مناسب خواهد بود.

ماندگاری ضدآفتاب کرم‌پودری الارو بالا است. این کرم فاقد پارابن و چربی است و استفاده از آن به افرادی که پوست‌های چرب و مستعد جوش دارند توصیه می‌شود.

الارو با داشتن SPF30 از پوست صورت در برابر اشعه‌های UVA و UVB محافظت می‌کند.

کرم الارو دوکاره است و با کیفیت و قیمت مناسبی که دارد یک انتخاب عالی برای خانم‌ها خواهد بود.

محصولات مناسب پوست خشک

فلویید ضدآفتاب ایزدین

اگر پوست خشک و حساسی دارید علاوه بر استفاده‌ی مناسب از آبرسان و مرطوب کننده باید در انتخاب ضدآفتاب دقت کافی را به خرج دهید.

فلویید ضدآفتاب ایزدین مدل فیوژن مناسب پوست معمولی و خشک است. چرا که جذب بسیار سریع و راحتی دارد و به خوبی روی پوست می‌نشیند.

به هیج عنوان احساس سنگینی و چربی روی پوست ایجاد نمی‌کند اما در عین حال پوست را شاداب و کمی براق نشان می‌دهد.

دارای SPF50+ بوده و از پوست به خوبی در مقابل اشعه‌های UVA و UVB محافظت می‌کند.

این محصول با وجود کیفیت بالا قیمت بالایی هم دارد. اما هنگام خرید حتماً از اصل بودن کالا اطمینان حاصل کنید.

کرم ضدآفتاب سینره

این محصول مناسب پوست‌های خشک و معمولی است.

از آنجایی که رنگی نیست و پارابن هم ندارد برای افراد با پوست خشک و حساس انتخاب مناسبی است.

دارای فیلترهای فیزیکی و شیمیایی مورد تایید FDA می‌باشد و علاوه بر محافظت پوست در مقابل اشعه‌های UVA و UVB در برابر آلودگی‌ها نیز از پوست مراقبت می‌کند.

دارای ترکیبات گیاهی ضدالتهاب و همچنین دارای ویتامین E است که باعث حفط رطوبت در سطح پوست خشک می‌شود و چین و چروک را کاهش می‌دهد.

کرم ضدآفتاب و ضدلک لافارر

کرم ضد آفتاب و ضد لک بی رنگ لافارر مخصوص پوست‌های خشک و معمولی حاوی عصاره گیاهان شیرین بیان، بیربری، سارمنتوزا ساکسی فراگا، آلوئه ورا و پاپایا است. که موجب پیشگیری و رفع لک‌های پوستی، رطوبت‌رسانی عمقی و طولانی‌مدت، ضدحساسیت و قرمزی، کند کردن روند پیری پوست می‌شود.

این محصول باعث جلوگیری از ایجاد آکنه و حفاظت بالا از پوست در برابر اشعه‌های UV-A و UV-B می‌شود.

دارای فرمولاسیون بسیار سبک است و با وجود حفظ رطوبت پوست به خوبی روی پوست می‌نشیند و ایجاد احساس سنگینی و چربی نمی‌کند.

ادامه مطلب

مراقبت

استفاده از آمپول ویتامین C برای پوست

استفاده از آمپول ویتامین C برای پوست

فواید آمپول ویتامین C برای پوست چیست؟ | آمپولهای ویتامین C از چه چیزی تشکیل شده‌اند؟ | روش استفاده از آمپول ویتامین C

شاید فکر کنید ویتامین C فقط برای تقویت سیستم ایمنی در برابر برخی ویروس‌ها مفید است. اما بهتر است بدانید ویتامین C این روزها بیشتر با خواص شگفت‌انگیزی که برای زیبایی پوست دارد شناخته می‌شود. از هر متخصص پوست یا کارشناس و مشاور محصولات پوستی که سوال کنید، بدون شک در کنار توصیه به ضدآفتاب و ویتامین A، شما را به استفاده‌ی فراوان از ویتامین C تشویق می‌کنند. در این مقاله به شرح فواید استفاده از آمپول ویتامین C برای پوست می‌پردازیم.

فواید آمپول ویتامین C برای پوست چیست؟

ویتامین C یک آنتی اکسیدان فوق‌العاده است. این ویتامین اگر به طور مستقیم روی پوست اعمال شود یک لیست بلندبالا از فواید را برای پوست به همراه دارد.

۱. جوان‌سازی

اعمال مستقیم آمپول ویتامین C به سطح پوست آن را به آنتی‌اکسیدان مجهز میکند. کار آنتی اکسیدان این است که از پوست در مقابل رادیکالهای آزاد محافظت کنید. رادیکال‌های آزاد باعث پیری زودرس پوست و کاهش تولید کلاژن می‌شوند. آسیبی که رادیکال‌های آزاد به پوست وارد می‌کنند منجر به لک‌ها و خطوط عمیق می‌شوند. همچنین احتمال بروز سرطان پوست را بالا می‌برند. برای مبارزه با این رادیکال‌های آزاد بدن به یک منبع قوی آنتی اکسیدان نیاز دارد. که با شما با استفاده از آمپول ویتامین C آن را تامین خواهید کرد.

۲. ترمیم آسیب‌های ناشی از نور خورشید

آمپول‌های ویتامین C بهترین وسیله برای ترمیم مشکلات پوستی ناشی از اشعه‌ی فرابنفش (UV) هستند. خود ویتامین C را نمی‌توان در کرم‌های ضدآفتاب به کار برد. چون نمی‌تواند پرتوهای UVA و UVB را جذب کند. اما آنتی‌اکسیدان موجود در آن سلول‌های پروتئین‌ساز پوست را افزایش می‌دهد. این سلول‌ها یک حفاظ در مقابل اشعه‌های مضر خورشید می‌سازند و میزان آسیب ناشی از نور خورشید را کم می‌کنند.

۳. شارژ مجدد منابع ویتامین C بدن

آیا می‌دانستید هرچه بیشتر در معرض آفتاب قرار بگیرید بدنتان ویتامین C بیشتری از دست می‌دهد؟ در واقع خود بدن برای حفاطت از پوست در مقابل پرتوهای فرابنفش از ویتامین C استفاده می‌کند. یعنی هر چقدر بیشتر در مقابل نور خورشید قرار بگیرید، بدن ویتامین C بیشتری از دست می‌دهد. پس احتمال کمبود این ویتامین در بدن بیشتر می‌شود. با اعمال آمپول‌های ویتامین C به سطح پوست، کمک بزرگی به بدن خود می‌کنید.

۴. روشن‌کنندگی فوق‌العاده

آمپول ویتامین C پوست را روشن‌تر و لک‌ها و نقاط تیره‌ی آن را محو می‌کند. برای کسانی که پوست تیره و گرفته دارند، یا از لک‌های ناشی از آفتاب‌سوختگی یا مشکلات کبدی رنج می‌برند آمپول ویتامین C بهترین گزینه است. اعمال یک لایه ویتامین C روی صورت یک درخشش جذاب به پوست می‌دهد و رنگ پوست را یکدست و متعادل می‌کند.

۵. افزایش تولید کلاژن

کلاژن و ویتامین C در واقع همکار یکدیگرند. کلاژن یک پروتئین ضروری است که باعث تعادل کشیدگی و سفتی یکدستی پوست می‌شود. همانطور که خواندیم ویتامین C از بروز علائم پیری جلوگیری می‌کند و علائم بوجود آمده را نیز تا حدی از بین می‌برد. پس با استفاده از یک ترکیب صحیح و به اندازه از ویتامین C به خوبی متوجه سفت‌تر شدن و یکدست شدن بافت و رنگ پوست خود خواهید شد. تحقیقات جدید نشان داده که علاوه بر افزایش تولید کلاژن، این ویتامین شگفت‌انگیز حتی میزان الاستین و فیبروبلاست‌های موجود در پوست را نیز تا حدی افزایش می‌دهد. بهتر است بدانید فیبروبلاست‌ها در بدن تولید نمی‌شوند و هرچه به سنمان اضافه می‌شود از میزان الاستین و فیبروبلاست بدن کم می‌شود.

۶. درمان سریع زخم و جای زخم

اگر نقاط بدرنگ یا جای زخمی در صورتتان دارید که دوست دارید از بین بروند آمپول ویتامین C بهترین راه حل برای شماست. تحقیقات بیشماری اثر ویتامین C در درمان سریع زخم را اثبات کرده‌اند. وقتی زخمی روی بدن بوجود می‌آید بدن دچار التهاب می‌شود. این التهاب باعث می‌شود که پوست نتواند خودش را به خوبی ترمیم کند. ویتامین C واکنش التهابی بدن را کاهش می‌دهد و باعث تسریع روند درمان زخم می‌شود. به خصوص اگر با ویتامین E ترکیب شود اثر فوق‌العاده‌ای در درمان زخم و جای زخم خواهد داشت. بعضی آمپول‌ها به صورت ترکیب این دو ویتامین عرضه می‌شوند.

آمپول‌های ویتامین C از چه چیزی تشکیل شده‌اند؟

ویتامین C خالص خیلی سریع اکسید می‌شود و به محض تماس با اکسیژن هوا کارایی خود را از دست می‌دهد. همچنین همه‌ی اشکال ویتامین C به تنهایی پایداری لازم را ندارند و درست به پوست نفوذ نمی‌کنند. به همین دلیل برندهای مختلف معمولاً ترکیبی از فرم‌های ویتامین C را به همراه هیالورونیک اسید، یا پپتایدها، یا ویتامین E و مقادیر جزئی نگهدارنده مانند بنزوات سدیم استفاده می‌کنند. و آن را در کپسول‌ها یا ویال‌های کوچک شیشه‌ای عرضه می‌کنند. که هر ویال وقتی باز می‌شود فقط برای یک بار قابل استفاده است.

روش استفاده از آمپول ویتامین C

قبل از اعمال آمپول ویتامین C صورت خورد را بشویید و خشک کنید. کپسول یا ویال شیشه‌ای را باز کنید و محتوای آن را کف دست تمیز بریزید و روی صورت به آرامی ماساژ دهید. بهتر است قبل از هر سرم یا محصول مراقبتی درمانی دیگری ویتامین C را به صورتتان بزنید. بعد از آن روتین معمول خود را دنبال کنید.
به طور کلی آمپول‌ها به خاطر دوز خالص و فشردگی بالای محصول نباید به طور روزانه استفاده شوند. یک یا دو هفته در میان مناسب تر است. حتماً قبل از استفاده دستورالعمل محصول را به دقت بخوانید.

برای آشنایی با طرز استفاده‌ی آمپول‌ها برای مراقبت از پوست این مقاله را بخوانید: استفاده از آمپول‌ها برای مراقبت از پوست

Source: circcell.com

ادامه مطلب

برترین ها

کپی‌رایت © - گروه مجله اینترنتی مارون - کلیه حقوق محفوظ است.