با ما همراه باشید

مراقبت

میسلارواتر چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

میسلارواتر چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

میسلار (تلفظ صحیح: مایسـِلـِر) واتر بارها و بارها به عنوان پاک‌کننده‌ی آرایش و همچنین تمیزکننده‌ی صورت عنوان شده است. ممکن است شما به تازگی با این محصول شگفت‌انگیز آشنا شده باشید یا هنوز ندانید که واقعاً میسلارواتر چیست. اما فرانسوی‌ها ده‌ها سال است که آن را استفاده می‌کنند.

آب شهر پاریس سختی نسبتاً بالایی داشت و موجب خشکی و دیگر اثرات منفی روی پوست می‌شد. به همین دلیل کارشناسان مواد آرایشی تکنولوژی میسلارواتر را وارد بازار کردند. و برای بیشتر افراد خیلی سریع جایگزین آب معمولی شد. اما آیا میسلارواتر واقعاً این همه توقعات را برآورده می‌کند یا کمی در مورد آن اغراق شده است؟ برخی تصور می‌کنند میسلارواتر و تونر تفاوتی ندارند، اما اصلاً اینطور نیست. پس بهتر است به طور مفصل بیاموزیم که میسلارواتر چیست و نحوه‌ی استفاده از آن بدانیم.

میسلارواتر چیست؟

به زبان ساده میسلارواتر یک مایع تمیزکننده‌ی صورت است که نیازی به آبکشی ندارد. یعنی شما بدون استفاده از آب می‌توانید صورت خود را از آرایش و آلودگی‌ها پاک کنید. این یک گزینه‌ی عالی برای زمانیست که شما در مسافرت هستید. یا بعد از ورزش در باشگاه نیاز به تمیز کردن صورت خود دارید. یا زمانی که خیلی خسته‌اید و می‌خواهید هرچه سریع‌تر به رختخواب بروید. 

میسلارواتر از چه چیزی تشکیل شده؟

میسلارواتر از میسل‌‌های خیلی کوچک به صورت معلق در آب تشکیل شده است. میسل‌ها گروه‌های مولکولی چربی هستند که هم خاصیت آب‌دوستی (میل به حل شدن در آب) دارند و هم آب‌گریزی. این ویژگی منحصر به فرد باعث می‌شود که در مقابل چربی، آلودگی و مواد آرایشی روی پوست مانند جاذبه‌ عمل کنند و آنها را از روی پوست بردارند. اگر کنجکاوید که کاربرد این فرمولاسیون میسلارواتر چیست، باید بدانید میسلارواتر می‌تواند طیف وسیعی از مواد آرایشی – از انواع کرم پودر گرفته تا ریمل‌ ضدآب – و نیز عرق و آلودگی‌های دیگر را به راحتی پاک کند. همچنین محلولی بر پایه‌ آب است. پس حین تمیز کردن پوست موجب آبرسانی و مرطوب نگه داشتن صورت نیز می‌شود. 

آیا میسلارواتر برای پوست مفید است یا مضراتی هم دارد؟

البته! از آنجایی که میسلارواتر آلودگی‌ها، آرایش و هرگونه ناخالصی را با ملایمت و بدون نیاز به مالش یا ساییدن پوست از روی صورت شما برمی‌دارد، با استفاده از آن شما بهترین مراقبت را از پوست خود کرده‌اید. همانطور که گفته شد میسلارواتر به آبرسانی پوست هم کمک می‌کند. برخلاف اکثر پاک‌کننده‌های آرایش، بعد از پاک کردن صورت با میسلارواتر هیچ‌گونه خشکی و ناملایمتی روی پوست خود احساس نخواهید کرد. میسلارواتر حتی سفت و سخت‌ترین مواد آرایشی ضدآب را هم به راحتی پاک می‌کند. همچنین استفاده از میسلارواتر نه تنها باعث پاک شدن پوست از مواد مضر، بلکه موجب تولید مواد مفید نیز می‌شود. مواد مفید پوست مثل سبوم که پوست آن را به عنوان مرطوب‌کننده‌‌ی طبیعی می‌سازد.

اما تاکید متخصصین پوست و چشم‌پزشک‌ها بر این است که میسلارواتر را به عنوان تنها پاک کننده‌ی چشم استفاده نکنید. یعنی اول آرایش چشم را با یک پاک‌کننده‌ی مخصوص چشم به خوبی پاک کنید بعد میسلارواتر را استفاده کنید. چرا که احتمال آن هست که استفاده‌ی مداوم از میسلارواتر باعث مسدود شدن غدد چربی روی پلک شود. و در نتیجه خشکی، خارش و گاهی عفونت و التهاب پلک اتفاق بیفتد. 

استفاده از پاک‌کننده مخصوص آرایش چشم اهمیت زیادی دارد.

همچنین بهتر است که شبها بعد از پاک کردن صورت با میسلارواتر آن را با آب و شوینده‌ی مناسب بشویید. به خصوص اگر در حال درمان آکنه یا عارضه‌های پوستی هستید و از محصولات دارویی استفاده می‌کنید. ممکن است همه‌ی آلودگی‌های سطح پوست با میسلارواتر به خوبی پاک نشده باشند. درنتیجه اعمال دارو بر سطح مورد نظر به خوبی انجام نشود.  

پس به طور کلی تعریفی برای اینکه مضرات میسلارواتر چیست وجود ندارد. اما مانند هر محصول پوستی دیگری در میزان استفاده از آن بهتر است دقت لازم را داشته باشیم.

برای چه کسانی مناسب‌تر است؟

میسلارواتر بین افرادی که همیشه در سفر هستند یا برنامه‌ی شلوغ و وقت آزاد کمی دارند محبوبیت فراوان دارد. آنها به جای انواع پاک‌کننده‌ و آبرسان می‌توانند همین یک قلم را با خود از جایی به جای دیگر حمل کنند. و با صرف کمترین زمان صورتشان را تمیز و از پوست خود مراقبت کنند. همچنین مدلها و بیوتی‌بلاگرها که از مواد آرایشی مختلف و به دفعات زیاد در طول روز استفاده می‌کنند بیشتر مواقع میسلارواتر را جایگزین شستن مداوم صورت خود می‌کنند. 

کدام میسلارواتر را انتخاب کنیم؟

خوبی میسلارواتر این است که تقریباً همه‌ی افراد با هرگونه پوستی می‌توانند از آن استفاده کنند. در واقع چون فرمولاسیون بسیار ملایمی دارد برای افراد با پوست‌ خیلی حساس هم مناسب است. اما اکثر برندهای آرایشی بهداشتی میسلارواتر با فرمولاسیون مناسب انواع پوست تولید می‌کنند. این نکته حتماً روی برچسب محصول ذکر می‌شود و می‌توانید بسته به نوع پوست خود میسلارواتر مناسب را انتخاب کنید. 

اگر پوست چربی دارید دقت کنید که روی محصول نکاتی چون پاک‌کنندگی منافذ باز و کاهش درخشندگی صورت ذکر شده باشد. اگر پوست خشک و حساس دارید بهتر است میسلارواتر را جایگزین هرگونه پاک‌کننده‌ی آرایشی کنید. چون تنها محصولی است که با ملایمت تمام پوست شما را از هرگونه آلودگی به خوبی پاک می‌کند. بدون نیاز به ساییدن صورت توسط پد یا براش یا حتی دستتان. اگر طرفدار آرایش زیاد هستید و همیشه آرایش روی صورتتان دارید حتماً به ویژگی ضدآب دقت کنید. که مواد آرایشی ضدآب و با ماندگاری طولانی را به خوبی از پوستتان پاک کند. 

چه زمانی و چگونه از میسلارواتر استفاده کنیم؟ 

میسلارواتر بهترین گزینه برای زمانیست که می‌خواهید بخشی از یا کل آرایش خود را تجدید کنید. یا اینکه بعد از ورزش صورت خود را تمیز کنید. به همین دلیل بد نیست اگر همیشه یه بطری کوچک از آن را در کیف خود داشته باشید. همچنین زمانی که به مدت طولانی در معرض نور خورشید هستید و باید ضدآفتاب خود را تمدید کنید. بهتر است اول پوستتان را با میسلارواتر پاک کنید بعد دوباره ضدآفتاب بزنید.برای جلوگیری از مسدود شدن منافذ پوست و جلوگیری از کاهش کارایی ضدآفتاب در اثر عرق کردن صورت.

اگر به شادابی پوست خود هنگام صبح اهمیت می‌دهید، بهترین گزینه برای تمیز کردن صورت قبل از استفاده از مرطوب‌کننده یا کرم ضد آفتاب میسلارواتر است. یک پد کتانی تمیز را به میسلارواتر آغشته کنید. به آرامی و با دقت به همه جای پوست خود بمالید. طوری که هیچ ذره‌ی چربی و آلودگی باقی نماند و نیازی به آبکشی نباشد. البته همیشه بهتر است که شبها موقع خواب یک بار صورت را بشویید. 

در مورد اینکه میسلارواتر را در کدام مرحله از روتین پوستی استفاده کنید این مقاله را بخوانید: یک روتین مناسب برای مراقبت از پوست

در پایان اگر هنوز میسلارواتر را به روتین مراقبت از پوست خود اضافه نکرده‌اید، بهتر است بدانید که به محض استفاده از آن از خود می‌پرسید که قبلاً بدون میسلار واتر چکار می‌کردید؟!

Sources:
https://www.everydayhealth.com/
https://www.businessinsider.com/
https://www.aad.org/self-care/
https://www.lorealparisusa.com/
https://www.garnierusa.com/
 

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مراقبت

روش‌های خانگی لیفت صورت و محصولات مفید

روش‌های خانگی لیفت صورت و محصولات مفید

بسیاری از افراد به دنبال روش­های مختلفی جهت لیفت صورت و رفع اثرات ناشی از بالا رفتن سن هستند. لازم است بدانید روش‌­های ساده‌ای وجود دارند که می­‌توانند به آسانی باعث لیفتینگ شوند. در این مقاله به بررسی برخی از روش‌های خانگی لیفت صورت و محصولات مفید در این زمینه می‌­پردازیم.

اصلی­‌ترین ماده‌­ی موثر در حفظ قوام پوست کلاژن است. سنتز این پروتئین با افزایش سن کاهش یافته و در نتیجه پوست شما دچار حالت افتادگی خواهد شد. بنابراین لازم است زودتر فکری به حال این مشکل کنید. و از اثرات ناشی از بالا رفتن سن و عوامل محیطی آسیب­‌رسان پیشگیری کنید.

روش­های خانگی لیفت صورت

روش‌های خانگی لیفت صورت
سفت کردن و کشیدن پوست با استفاده از روش‌های ساده‌ی خانگی

اگر احساس می‌کنید پوست صورتتان شل و افتاده شده و تمایل به روش‌های تهاجمی مانند جراحی ندارید انجام روش‌های خانگی لیفت صورت برای شما بهترین گزینه خواهد بود.

از انواع این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. البته لازم است بدانید روش­‌های خانگی کمی دیرتر از روش‌های کلینیکی یا جراحی اثر می‌کنند. و باید صبر و پشتکار را فراموش نکنید.

۱ .

استفاده از ترکیباتی که در ساختار خود حاوی آنتی­‌اکسیدان هستند می­‌تواند باعث سفت شدن و کشیدگی پوست شود. از جمله این مواد می­‌توان به تخم­‌مرغ، روغن آرگان، گیاهک گندم و مرکبات (حاوی ویتامین C) اشاره کرد.

۲.

سفیده‌ی تخم‌­مرغ حاوی مواد غذایی غنی  از جمله آلبومین، کلسیم، آهن و ویتامین‌­های گروه B است و می‌تواند به صورت معجزه­‌آسا باعث سفت شدن پوست صورت شود. این ماده‌­ی غذایی مفید حاوی عنصر سلنیوم می­‌باشد که یکی از آنتی‌­اکسیدان­‌های مهم در برابر رادیکال‌­های آزاد به شمار می­‌رود. شما می‌­توانید یک سفیده‌­ی تخم­‌مرغ را جدا کرده و به صورت بمالید. و پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید.

۳.

زرده‌ی تخم­‌مرغ نیز می‌­تواند به عنوان یک روش لیفت صورت مورد استفاده قرار گیرد. البته لازم است زرده را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و سپس روی پوست صورت و گردن خود بمالید. مشابه روش قبل پس از ۲۰ تا ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید.

۴.

یکی دیگر از روش‌های خانگی لیفت صورت و محصولات مفید در این زمینه روغن آرگان است. این ماده‌ی مفید علاوه بر مرطوب نگه داشتن سطح پوست باعث حذف رادیکال­‌های آزاد شده و از این طریق باعث مهار افتادگی صورت می‌­شود. و پوست شما را صاف و درخشان خواهد کرد.

۵.

یکی دیگر از روش­های ساده و موثر ماساژ صورت است. در این روش با استفاده از روغن­‌های گیاهی یا لوسیون‌های مخصوص، می­‌توان لیفتینگ صورت را انجام داد. این روش به راحتی و در منزل توسط شخص قابل اجرا است. و می­‌تواند خطوط ریز، خط اخم و خط لبخند شما را محو کند. حتی می‌توانید از ماساژورهای دستی یا اتوماتیک مخصوص صورت برای این کار استفاده کنید.

۶.

تهیه­‌ی ماسک صورت با استفاده از روغن نارگیل، تخم‌­مرغ، زرد­چوبه، آلوئه‌­ورا و عسل طبیعی نیز یکی از موثرترین روش­های لیفتینگ صورت در منزل بشمار می­رود. خمیر بدست ­آمده را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست قرار داده و سپس با آب ولرم شستشو دهید.

۷.

ماسک خیار تنها با استفاده از آب خیار تهیه می­‌شود. و یک آبرسان فوق‌العاده و سفت­‌کننده‌­ی عالی صورت به­ شمار می‌رود. در مورد اهمیت آبرسانی پوست و آشنایی با انواع آبرسان و مرطوب کننده در این مقاله بیشتر بخوانید:

آبرسان یا مرطوب‌کننده؟

محصولات مفید لیفت صورت و روش‌های خانگی
محصولات مفید لیفت صورت

انواع محصولات مفید لیفت صورت

علاوه بر روش­های خانگی لیفت صورت استفاده از لوسیون‌ها و کرم‌­های موضعی نیز می­‌تواند در فرایند کلاژن­‌سازی و لیفتینگ پوست تاثیر بسیاری داشته باشد. از جمله این محصولات پوستی می‌­توان موارد زیر را معرفی کرد:

لوسیون لیفت صورت پریم

لوسیون سفت کننده پوست صورت پریم باعث کاهش قابل‌ توجه انقباضات عضلانی سلول‌های ماهیچه‌‌ای می‌شود.

این محصول از ترکیب فعال نوین بر پایه تری ‌پپتاید تشکیل شده که با عملکرد همزمان دو پپتاید چین و چروک‌ها و خطوط حالت صورت را به ویژه در مناطقی مانند پیشانی و دور چشم‌ها کاهش می‌دهد.

این لوسیون یک آبرسان مناسب است که الاستیسیته پوست را افزایش می‌دهد.

همچنین دارای خاصیت لیفتینگ آنی و یکنواخت کردن سطح پوست ظرف چند دقیقه پس از مصرف است.

کرم ضدچروک و لیفت صورت درماتیپیک

کرم ضد چروک و سفت کننده صورت درماتیپیک محصولی برای جلوگیری و درمان چروک های عمیق است.

بافت این کرم بسیار سبک بوده و برای مصرف انواع پوست ممانعتی ندارد. وجود ترکیبات آبرسان و رتینول موجود، باعث تغذیه ونرم کنندگی پوست می شود و ظاهری شفاف را به پوست شما می دهد.

این کرم تحت لیسانس فرانسه است.

شب ها و صبح ها مقداری از کرم را روی پوست تمیز بمالید و با حرکات دورانی روبه بالا ماساژ داده تا جذب شود.

کرم سفت‌کننده پوست صورت سینره

این محصول با ایجاد یک لایه الاستیک ظریف و محکم بر روی پوست در مدت بسیار کوتاه به بهبود افتادگی پوست کمک می‌کند. این لایه باعث می شود چین و چروک‌های صورت کوچک‌تر و تا حدی محو شوند. و در نتیجه چهره جوان‌تر به نظر بیاید.

این کرم با تحریک ساخت پروتئین‌های رشته‌ای، حالت ارتجاعی پوست را تقویت کرده و اثر جاذبه زمین بر پوست را از بین می‌برد.

همچنین مواد آنتی اکسیدان موجود در آن اثر عوامل سوء محیطی از جمله آلودگی‌ها و رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کنند. و به پوست فرصت می‌دهند تا ساختارهای بنیادین خود را بازسازی کند.

وجود مواد مرطوب کننده در این کرم به حفظ آب پوست کمک می‌کند و خواص بیومکانیکی پوست را بهبود می‌بخشد.

سرم لیفتاکس کریستین برتون

سرم لیفتاکس کریستین برتون شامل این مواد موثره است:

پپتید صنعتی که شبیه پروتئین موجود در سم مار بوده و بطور قابل ملاحظه‌ای موجب کاهش چروک‌های صورت می‌گردد.

خاویار که ماده اولیه‌ی رشد سلول‌های جدید است.

کلاژن که همانطور که می‌دانیم با بالا رفتن سن تولید آن در بدن کم و کمتر می‌شود و با استفاده از این سرم می‌توان باعث کمبود آن را جبران کرد.

نوک اپلیکاتور این سرم دارای توپ‌های استیل صاف و نرم است. این توپ‌های خنک روی پوست صورت به آسانی حرکت می‌کنند و به آن طراوت و تازگی می‌بخشند. اثر خنک کنندگی و فشار کم این توپ‌های استیل پوست را به آرامی ماساژ می‌دهد که ماساژ نیز تاثیر طیادی در لیفت صورت دارد.

ادامه مطلب

مراقبت

استفاده از ضدآفتاب: اولین راه حل انواع مشکلات پوستی

استفاده از ضدآفتاب

اهمیت استفاده از ضدآفتاب | آفتاب سوختگی | پیری زودرس | نحوه مراقبت از انواع پوست با ضدآفتاب | محصولات مناسب پوست چرب | محصولات مناسب پوست خشک

هیچ کدام از ما دوست نداریم که پوستی دارای لک و جوش داشته باشیم. از این رو همیشه مراقب هستیم مبادا مشکلی برای آن به وجود بیاید. در این راستا بهتر است عوامل موثر در تضمین سلامتی پوست را بشناسیم. یکی از این عوامل موثر استفاده از ضدآفتاب است.

اهمیت استفاده از ضدآفتاب در مقابل نور خورشید

همانطور که گفته شد استفاده از ضدآفتاب برای مراقبت از پوست اهیت زیادی دارد. شاید اولین و مهم‌ترین توصیه هر متخصص پوست استفاده مداوم از ضدآفتاب باشد. با هم با برخی از دلایل استفاده از ضدآفتاب آشنا شویم:

۱. آفتاب سوختگی

 اغلب فکر می کنیم که نورآفتاب دارای ویتامین دی بوده و برای سلامتی پوست و بدن بسیار مفید است. اما بهره گیری از نور آفتاب برای تامین ویتامین های مورد نیاز بدن، منوط به رعایت شرایطی است.

یکی از این شرایط، استفاده از ضدآفتاب متناسب با پوستتان در مقابل نور خورشید است.  اگر شما بدون استفاده از کرم ضدآفتاب آفتاب گیری کنید، پوستتان در کوتاه مدت دچار آسیب های خطرناکی از قبیل آفتاب سوختگی، سرطان پوست و… می شود.

آفتاب سوختگی به دلیل عدم استفاده از ضدافتاب
آفتاب سوختگی به دلیل استفاده نکردن از ضدآفتاب

۲. پیری زودرس

یکی دیگر از دلایل استفاده از ضدآفتاب جلوگیری از افتادگی و شل شدگی پوست است.

زمانی که پوست بدون هیچ محافظی در برابر اشعه های نور خورشید قرار می گیرد، لایه های بیرونی آن مقاومت و کشسانی خود را از دست داده و به مرور زمان حالتی افتاده به خود می گیرند.

پس اگر در آینه دیدید که چند چروک ریز روی پوستتان افتاده، شک نکنید که مقصر اصلی خودتان هستید. چرا که از کرم ضدآفتاب مناسبی استفاده نکرده اید.

در این مقاله روش‌های مقابله با پیری زودرس را بخوانید: روش‌های جوان‌سازی پوست

نحوه مراقبت از انواع پوست با ضدآفتاب

هر پوستی نوع خاصی از کرم ضدآفتاب را می طلبد. اگر هنگام انتخاب ضدآفتاب به شرایط و نیازهای پوست توجه نکنیم ممکن است باعث بروز مشکلات دیگری برای پوستمان شویم.

 و اما در ادامه متن با انواع کرم ضدآفتاب برای انواع پوست آشنا شویم:

محصولات مناسب پوست چرب

کرم ضدآفتاب لاایسل سانسل spf50+

ضدآفتاب لایسل مخصوص پوست چرب یکی از محصولات با کیفیت برند لاایسل است. این ضدآفتاب فیلترهای ویژه جهت محافظت پوست در مقابل اشعه های UVA/UVB ، مادون قرمز، نور مرئی دارد.

این کرم با داشتن ترکیبات خاص ضد‌آلودگی و آنتی‌اکسیدان پوست را در مقابل آسیب های هوای آلوده و رادیکال های آزاد محافظت می‌کند. در واقع این محصول یک ضدآفتاب همه کاره ایده آل است که از پیری زودرس، تیرگی و کاهش کلاژن سازی پوست جلوگیری کرده و آن را مرطوب نگه می‌دارد.

دارای بافتی سبک است و با ایجاد حس لطافت بر روی پوست می‌تواند یک کرم پایه آرایش ایده آل باشد.

این محصول به شکل تخصصی برای پوست های ناصاف، مستعد آکنه، چرب، حساس و بسیار روشن که در مقابل اشعه خورشید بسیار حساس هستند فرموله شده است.

ضد آفتاب کرم پودری SPF40 مدیسان

این کرم ضدآفتاب با داشتن عوامل آنتی باکتریال و ضد التهابی مناسب پوست های چرب و جوش‌دار است.

این محصول دارای سه رنگ بژ خیلی روشن، بژ روشن و بژ طبیعی می‌باشد. که با قابلیت پوشش‌دهی بالا می‌تواند انواع ناهماهنگی پوست را پوشش دهد.

کرم ضد آفتاب مدیسان نیاز به کرم پودر و ضد آفتاب را همزمان تامین می‌کند و ماندگاری بالایی دارد که دو برابر ضد آفتاب‌های عادی است.

همچنین ضد آفتاب مدیسان فاقد چربی است، به همین دلیل برای پوست های چرب مناسب است و میزان چربی پوست را تنظیم می‌کند.

این محصول با داشتن فیلترهای فیزیکی و شیمیایی از پوست در برابر اشعه های UVA , UVB محافظت می کند.

کرم ضدآفتاب الارو سری Foundation Effect

کرم‌های ضدآفتاب برند الارو در حجم‌ها و SPFهای مختلف وجود دارند که از کیفیت بالایی برخوردارند. و شما می‌توانید نوعی که با پوستتان سازگارتر است را مورداستفاده قرار دهید.

سری «Foundation Effect» همان‌طور که از نامش پیداست دارای اثر کرم‌پودری است که می‌تواند هم از پوستتان در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت کند و هم کاربردی مشابه کرم‌پودر و آرایشی داشته باشد.

رنگ کرم الارو بژ طبیعی است که برای افرادی که پوستی روشن و حتی گندمی دارند مناسب خواهد بود.

ماندگاری ضدآفتاب کرم‌پودری الارو بالا است. این کرم فاقد پارابن و چربی است و استفاده از آن به افرادی که پوست‌های چرب و مستعد جوش دارند توصیه می‌شود.

الارو با داشتن SPF30 از پوست صورت در برابر اشعه‌های UVA و UVB محافظت می‌کند.

کرم الارو دوکاره است و با کیفیت و قیمت مناسبی که دارد یک انتخاب عالی برای خانم‌ها خواهد بود.

محصولات مناسب پوست خشک

فلویید ضدآفتاب ایزدین

اگر پوست خشک و حساسی دارید علاوه بر استفاده‌ی مناسب از آبرسان و مرطوب کننده باید در انتخاب ضدآفتاب دقت کافی را به خرج دهید.

فلویید ضدآفتاب ایزدین مدل فیوژن مناسب پوست معمولی و خشک است. چرا که جذب بسیار سریع و راحتی دارد و به خوبی روی پوست می‌نشیند.

به هیج عنوان احساس سنگینی و چربی روی پوست ایجاد نمی‌کند اما در عین حال پوست را شاداب و کمی براق نشان می‌دهد.

دارای SPF50+ بوده و از پوست به خوبی در مقابل اشعه‌های UVA و UVB محافظت می‌کند.

این محصول با وجود کیفیت بالا قیمت بالایی هم دارد. اما هنگام خرید حتماً از اصل بودن کالا اطمینان حاصل کنید.

کرم ضدآفتاب سینره

این محصول مناسب پوست‌های خشک و معمولی است.

از آنجایی که رنگی نیست و پارابن هم ندارد برای افراد با پوست خشک و حساس انتخاب مناسبی است.

دارای فیلترهای فیزیکی و شیمیایی مورد تایید FDA می‌باشد و علاوه بر محافظت پوست در مقابل اشعه‌های UVA و UVB در برابر آلودگی‌ها نیز از پوست مراقبت می‌کند.

دارای ترکیبات گیاهی ضدالتهاب و همچنین دارای ویتامین E است که باعث حفط رطوبت در سطح پوست خشک می‌شود و چین و چروک را کاهش می‌دهد.

کرم ضدآفتاب و ضدلک لافارر

کرم ضد آفتاب و ضد لک بی رنگ لافارر مخصوص پوست‌های خشک و معمولی حاوی عصاره گیاهان شیرین بیان، بیربری، سارمنتوزا ساکسی فراگا، آلوئه ورا و پاپایا است. که موجب پیشگیری و رفع لک‌های پوستی، رطوبت‌رسانی عمقی و طولانی‌مدت، ضدحساسیت و قرمزی، کند کردن روند پیری پوست می‌شود.

این محصول باعث جلوگیری از ایجاد آکنه و حفاظت بالا از پوست در برابر اشعه‌های UV-A و UV-B می‌شود.

دارای فرمولاسیون بسیار سبک است و با وجود حفظ رطوبت پوست به خوبی روی پوست می‌نشیند و ایجاد احساس سنگینی و چربی نمی‌کند.

ادامه مطلب

مراقبت

استفاده از آمپول ویتامین C برای پوست

استفاده از آمپول ویتامین C برای پوست

فواید آمپول ویتامین C برای پوست چیست؟ | آمپولهای ویتامین C از چه چیزی تشکیل شده‌اند؟ | روش استفاده از آمپول ویتامین C

شاید فکر کنید ویتامین C فقط برای تقویت سیستم ایمنی در برابر برخی ویروس‌ها مفید است. اما بهتر است بدانید ویتامین C این روزها بیشتر با خواص شگفت‌انگیزی که برای زیبایی پوست دارد شناخته می‌شود. از هر متخصص پوست یا کارشناس و مشاور محصولات پوستی که سوال کنید، بدون شک در کنار توصیه به ضدآفتاب و ویتامین A، شما را به استفاده‌ی فراوان از ویتامین C تشویق می‌کنند. در این مقاله به شرح فواید استفاده از آمپول ویتامین C برای پوست می‌پردازیم.

فواید آمپول ویتامین C برای پوست چیست؟

ویتامین C یک آنتی اکسیدان فوق‌العاده است. این ویتامین اگر به طور مستقیم روی پوست اعمال شود یک لیست بلندبالا از فواید را برای پوست به همراه دارد.

۱. جوان‌سازی

اعمال مستقیم آمپول ویتامین C به سطح پوست آن را به آنتی‌اکسیدان مجهز میکند. کار آنتی اکسیدان این است که از پوست در مقابل رادیکالهای آزاد محافظت کنید. رادیکال‌های آزاد باعث پیری زودرس پوست و کاهش تولید کلاژن می‌شوند. آسیبی که رادیکال‌های آزاد به پوست وارد می‌کنند منجر به لک‌ها و خطوط عمیق می‌شوند. همچنین احتمال بروز سرطان پوست را بالا می‌برند. برای مبارزه با این رادیکال‌های آزاد بدن به یک منبع قوی آنتی اکسیدان نیاز دارد. که با شما با استفاده از آمپول ویتامین C آن را تامین خواهید کرد.

۲. ترمیم آسیب‌های ناشی از نور خورشید

آمپول‌های ویتامین C بهترین وسیله برای ترمیم مشکلات پوستی ناشی از اشعه‌ی فرابنفش (UV) هستند. خود ویتامین C را نمی‌توان در کرم‌های ضدآفتاب به کار برد. چون نمی‌تواند پرتوهای UVA و UVB را جذب کند. اما آنتی‌اکسیدان موجود در آن سلول‌های پروتئین‌ساز پوست را افزایش می‌دهد. این سلول‌ها یک حفاظ در مقابل اشعه‌های مضر خورشید می‌سازند و میزان آسیب ناشی از نور خورشید را کم می‌کنند.

۳. شارژ مجدد منابع ویتامین C بدن

آیا می‌دانستید هرچه بیشتر در معرض آفتاب قرار بگیرید بدنتان ویتامین C بیشتری از دست می‌دهد؟ در واقع خود بدن برای حفاطت از پوست در مقابل پرتوهای فرابنفش از ویتامین C استفاده می‌کند. یعنی هر چقدر بیشتر در مقابل نور خورشید قرار بگیرید، بدن ویتامین C بیشتری از دست می‌دهد. پس احتمال کمبود این ویتامین در بدن بیشتر می‌شود. با اعمال آمپول‌های ویتامین C به سطح پوست، کمک بزرگی به بدن خود می‌کنید.

۴. روشن‌کنندگی فوق‌العاده

آمپول ویتامین C پوست را روشن‌تر و لک‌ها و نقاط تیره‌ی آن را محو می‌کند. برای کسانی که پوست تیره و گرفته دارند، یا از لک‌های ناشی از آفتاب‌سوختگی یا مشکلات کبدی رنج می‌برند آمپول ویتامین C بهترین گزینه است. اعمال یک لایه ویتامین C روی صورت یک درخشش جذاب به پوست می‌دهد و رنگ پوست را یکدست و متعادل می‌کند.

۵. افزایش تولید کلاژن

کلاژن و ویتامین C در واقع همکار یکدیگرند. کلاژن یک پروتئین ضروری است که باعث تعادل کشیدگی و سفتی یکدستی پوست می‌شود. همانطور که خواندیم ویتامین C از بروز علائم پیری جلوگیری می‌کند و علائم بوجود آمده را نیز تا حدی از بین می‌برد. پس با استفاده از یک ترکیب صحیح و به اندازه از ویتامین C به خوبی متوجه سفت‌تر شدن و یکدست شدن بافت و رنگ پوست خود خواهید شد. تحقیقات جدید نشان داده که علاوه بر افزایش تولید کلاژن، این ویتامین شگفت‌انگیز حتی میزان الاستین و فیبروبلاست‌های موجود در پوست را نیز تا حدی افزایش می‌دهد. بهتر است بدانید فیبروبلاست‌ها در بدن تولید نمی‌شوند و هرچه به سنمان اضافه می‌شود از میزان الاستین و فیبروبلاست بدن کم می‌شود.

۶. درمان سریع زخم و جای زخم

اگر نقاط بدرنگ یا جای زخمی در صورتتان دارید که دوست دارید از بین بروند آمپول ویتامین C بهترین راه حل برای شماست. تحقیقات بیشماری اثر ویتامین C در درمان سریع زخم را اثبات کرده‌اند. وقتی زخمی روی بدن بوجود می‌آید بدن دچار التهاب می‌شود. این التهاب باعث می‌شود که پوست نتواند خودش را به خوبی ترمیم کند. ویتامین C واکنش التهابی بدن را کاهش می‌دهد و باعث تسریع روند درمان زخم می‌شود. به خصوص اگر با ویتامین E ترکیب شود اثر فوق‌العاده‌ای در درمان زخم و جای زخم خواهد داشت. بعضی آمپول‌ها به صورت ترکیب این دو ویتامین عرضه می‌شوند.

آمپول‌های ویتامین C از چه چیزی تشکیل شده‌اند؟

ویتامین C خالص خیلی سریع اکسید می‌شود و به محض تماس با اکسیژن هوا کارایی خود را از دست می‌دهد. همچنین همه‌ی اشکال ویتامین C به تنهایی پایداری لازم را ندارند و درست به پوست نفوذ نمی‌کنند. به همین دلیل برندهای مختلف معمولاً ترکیبی از فرم‌های ویتامین C را به همراه هیالورونیک اسید، یا پپتایدها، یا ویتامین E و مقادیر جزئی نگهدارنده مانند بنزوات سدیم استفاده می‌کنند. و آن را در کپسول‌ها یا ویال‌های کوچک شیشه‌ای عرضه می‌کنند. که هر ویال وقتی باز می‌شود فقط برای یک بار قابل استفاده است.

روش استفاده از آمپول ویتامین C

قبل از اعمال آمپول ویتامین C صورت خورد را بشویید و خشک کنید. کپسول یا ویال شیشه‌ای را باز کنید و محتوای آن را کف دست تمیز بریزید و روی صورت به آرامی ماساژ دهید. بهتر است قبل از هر سرم یا محصول مراقبتی درمانی دیگری ویتامین C را به صورتتان بزنید. بعد از آن روتین معمول خود را دنبال کنید.
به طور کلی آمپول‌ها به خاطر دوز خالص و فشردگی بالای محصول نباید به طور روزانه استفاده شوند. یک یا دو هفته در میان مناسب تر است. حتماً قبل از استفاده دستورالعمل محصول را به دقت بخوانید.

برای آشنایی با طرز استفاده‌ی آمپول‌ها برای مراقبت از پوست این مقاله را بخوانید: استفاده از آمپول‌ها برای مراقبت از پوست

Source: circcell.com

ادامه مطلب

برترین ها

کپی‌رایت © - گروه مجله اینترنتی مارون - کلیه حقوق محفوظ است.